Zadzwoń do nas: +48 502 579 926
Wyślij nam email: biuro@awers-art.pl

Kategoria: Informacyjne

Sztuka NFT – Mirela Bukała o swojej twórczości

Sztuka NFT – Mirela Bukała o swojej twórczości

Mirela Bukała urodziła się w 1992r w Ozimku. Dyplom magisterski obroniła w Instytucie Sztuki Uniwersytetu Opolskiego w 2016 roku w pracowni malarstwa. Tematy wykorzystane w twórczości nawiązują do relacji międzyludzkich, problemów życia doczesnego i niepokojów dotyczących zarówno społeczeństwa jak i pojedynczych jednostek. Jest laureatką stypendium Achima Gabora dla najlepszego studenta Instytutu Sztuki w Opolu, drugiego miejsca w ogólnopolskim konkursie na Ilustrację do tekstu piosenek Jeremiego Przybory i nagród specjalnych w konkursach Cztery Pory Karykatury i XXII Międzynarodowego Konkursu na Rysunek Satyryczny „Plastik”. W 2015 roku uczestniczyła w Międzynarodowych warsztatach kreatywnych w Trier i w rezydencji artystycznej „Art Ladies Project” w Berlinie.

Czytaj więcej

Małgorzata Oleszkiewicz o sztuce NFT

Małgorzata Oleszkiewicz o sztuce NFT

Małgorzata Oleszkiewicz pochodzi z Gdańska, tworzy mix mediów wizualnych na podstawie własnych grafik, fotografii, ilustracji, malarstwa, projektów architektury. Uprawia pewnego rodzaju performance wizualno-emocjonalny. Potrzeba eksperymentowania, poszukiwania, interdyscyplinarność, obraz, słowo, dźwięk, stanowią zintegrowane narzędzie do tworzenia narracji, nastroju, świadomego kodowania i rozmowy z odbiorcą. W Awers-Art prezentuje prace z cyklu Gaspard de la nuit – praca jest inspirowana muzycznym arcydziełem Ravela oraz poematem prozą francuskiego poety Aloysiusa Bertranda.

Czytaj więcej

Zdjęcia z duszą – osobowości w obiektywie Kasi Idźkowskiej cz.II

Zdjęcia z duszą – osobowości w obiektywie Kasi Idźkowskiej cz.II

Prezentowane w galerii Awers-Art fotografie są częścią długofalowego projektu That’s Jazz Babe – projekt ma na celu ukazać wkład artystów jazzowych w świat muzyki. Jak twierdzi artystka, sztuka w każdej formie to medium dialogu, które jest potężnym narzędziem – widać to wyraźnie w jej zdjęciach, które opowiadają nie tylko o jazzie, ale także o związanym z nim pozytywnym przesłaniu. Każde zdjęcie emanuje odczuwalnym ładunkiem emocjonalnym – warto poznać historie toczące się wokół prac – poniżej kolejna część historii.

Czytaj więcej

Zdjęcia z duszą – osobowości w obiektywie Kasi Idźkowskiej

Zdjęcia z duszą – osobowości w obiektywie Kasi Idźkowskiej

Prezentowane w galerii Awers-Art fotografie są częścią długofalowego projektu That’s Jazz Babe – projekt ma na celu ukazać wkład artystów jazzowych w świat muzyki. Jak twierdzi artystka, sztuka w każdej formie to medium dialogu, które jest potężnym narzędziem – widać to wyraźnie w jej zdjęciach, które opowiadają nie tylko o jazzie, ale także o związanym z nim pozytywnym przesłaniu. Każde zdjęcie emanuje odczuwalnym ładunkiem emocjonalnym – warto poznać historie toczące się wokół prac – poniżej Kasia Idźkowska przybliża nam nieco portretowane osobistości.

Czytaj więcej

Kasia Idźkowska o sztuce NFT

Kasia Idźkowska o sztuce NFT

Kasia Idźkowska jest absolwentką renomowanej Warszawskiej Akademii Fotografii, posiada również tytuł magistra ekonomii. Po latach budowania kariery w korporacyjnym świecie finansów, zdecydowała się skupić na fotografii. W swojej twórczości szczególną uwagę poświęca nowojorskiej scenie jazzowej – jej fotografie przedstawiają kulisy koncertów, czy nostalgiczne portrety takich sław jak John Faddis, czy zdobywca Oscara John Batiste. Artystka popiera formowanie się trendu sztuki NFT w Polsce, jako jeden z wykładowców Warszawskiej Akademii Fotografii otwarcie promuje działania związane z tworzeniem tokenów. NFT fotografii Kasi Idźkowskiej można nabyć za pośrednictwem Awers-Art.

Czytaj więcej

Sztuka NFT – wydarzenia na świecie

Sztuka NFT – wydarzenia na świecie

Tokenizacja dzieł sztuki jest jednym z najgorętszych tematów ostatnich miesięcy – choć w Polsce jest to temat, który dopiero przedziera się przez pasma kontrowersji, na świecie sztuka NFT już od dłuższego czasu potwierdza swoją wartość za sprawą kolejnych instytucji zainteresowanych jej potencjałem i możliwościami jakie daje zarówno rzeczywistej, jak i cyfrowej twórczości. W krótkim czasie w różnych częściach globu miały miejsce liczne wydarzenia, których gwiazdą była właśnie sztuka NFT.

Czytaj więcej

Magazyn Vip o Awers-Art

Magazyn Vip o Awers-Art

Sztuka NFT wzbudza w mediach spore emocje – pojawiają się głosy za i przeciw, specjaliści nie mają jednak wątpliwości – w przyszłości dzieła NFT staną się integralną częścią rynku sztuki – również w Polsce. Awers-Art jako pierwszy dom aukcyjny zajmujący się wyłącznie sztuką NFT pragnie już teraz patrzeć w tym kierunku rozwoju – pierwsza aukcja już ruszyła, a tymczasem pojawiają się już doniesienia w mediach.

Czytaj więcej

Sztuka NFT – czy to jeszcze SZTUKA?

Sztuka NFT – czy to jeszcze SZTUKA?

Sztuka NFT jest szeroko omawianym tematem – od kilku lat rozwija się na świecie, obecnie fenomen dotarł również do Polski – jak wszystko co nowe, skłania do dyskusji nad zasadnością swojego funkcjonowania, padają istotne pytania dotyczące przyszłości sztuki, a nawet takie podważające całość funkcjonowania sztuki NFT jako trendu nastawionego wyłącznie na zarobek. Warto przyjrzeć się bliżej samej technologii, a także przystanąć i podjąć temat samej koncepcji NFT jako elementu sztuki – wszystkie pytania warte są przemyślenia, a także podjęcia próby odpowiedzi na nie.

Czytaj więcej

Sztuka NFT – Awers-Art w mediach

Sztuka NFT – Awers-Art w mediach

Sztuka NFT wzbudza w mediach spore emocje – pojawiają się głosy za i przeciw, specjaliści nie mają jednak wątpliwości – w przyszłości dzieła NFT staną się integralną częścią rynku sztuki – również w Polsce. Tymczasem pojawiają się pierwsze doniesienia w mediach o inauguracyjnej aukcji w pierwszym domu aukcyjnym NFT – Awers-Art.

Czytaj więcej

I Aukcja NFT w Awers Art – Laura Pawela

I Aukcja NFT w Awers Art – Laura Pawela

Laura Pawela w swojej twórczości jest bardzo wszechstronna, a mimo to przy szerokim zakresie zainteresowań technicznych od początku swojej kariery prezentuje konsekwentne działania – jej prace nigdy nie pozostają bez przekazu. Obraz NFT, który został wybrany do pierwszej aukcji NFT w Awers-Art jest cyfrową wersją dzieła, które w sposób jednoznaczny porusza kwestię przyszłości człowieka i świata wirtualnego. Obraz NFT “Can’t go to real world” Paweli doskonale oddaje ducha dzisiejszych czasów, pokazuje fuzję świata rzeczywistego z cyfrowym – skłania do refleksji – to wszystko sprawia, że jest dziełem wyjątkowym, aktualnym mimo tak dużego skoku rozwojowego w stosunku do czasu, w którym powstał.

Czytaj więcej

pl_PLPL