Zadzwoń do nas: +48 502 579 926
Wyślij nam email: biuro@awers-art.pl

Zdjęcia z duszą - osobowości w obiektywie Kasi Idźkowskiej cz.I

Prezentowane w galerii Awers-Art fotografie są częścią długofalowego projektu That’s Jazz Babe – projekt ma na celu ukazać wkład artystów jazzowych w świat muzyki. Jak twierdzi artystka, sztuka w każdej formie to medium dialogu, które jest potężnym narzędziem – widać to wyraźnie w jej zdjęciach, które opowiadają nie tylko o jazzie, ale także o związanym z nim pozytywnym przesłaniu. Każde zdjęcie emanuje odczuwalnym ładunkiem emocjonalnym – warto poznać historie toczące się wokół prac – poniżej Kasia Idźkowska przybliża nam nieco portretowane osobistości. 

Galeria Awers-Art - Brent Birckhead - 2
Brent Birckhead portrait, fot. K.Idźkowska

Brent Birckhead

Saksofonista, wielokrotnie nagradzany artysta młodego pokolenia. Jego estetyka muzyczna to połączenie popularnych stylów z tradycją głębokiego szacunku dla dziedzictwa.  Pochodzi z rodziny muzyków Birckhead, posiada bardzo dobre wykształcenie muzyczne. Poprzez jego etykę pracy przejawia się wizjonerskie podejście do życia. Obecnie wydał debiutancki album BRICKHEAD, którego okładkę zdobi zdjęcie mojego autorstwa.

Zdjęcia wykonane na Harlemie podczas prywatnych sesji do promocji albumu. 

Galeria Awers-Art - Rusell Hall
Russell Hall, fot. K.Idźkowska

Russell Hall

Sesja była kontynuacją mojego długoterminowego projektu pt. That’s NYC jazz, Babe”. Ras jest niesamowicie utalentowanym muzykiem jazzowym, kontrabasistą, piosenkarzem, a także kompozytorem. Wchodząc na scenę w jednej sekundzie wypełnia salę po brzegi swoją charyzmą. Rozpoznawalny jest przez swój unikalny styl, jego strój jest wyrazem jego wielobarwnej osobowości i poniekąd odzwierciedleniem wpływu jaki wywarł na nim ekscentryczny idol Monk Thelenious. Rassell traktuje jazz jako ważny przekaz: „Jazz to bezpośrednie połączenie z Bogiem poprzez muzykę improwizowaną”. Wynton Marsalis skomentował jego talent nazywając: „A Jazz Star of The Future”, gdy miał zaledwie 17 lat. Myślę, że miał absolutną rację.

Galeria Awers-Art - Igmar Thomas Revive Big Band, fot. K.Idźkowska
Igmar Thomas' Revive Big Band, zdj. K.Idźkowska

Igman Thomas’ Revive Big Band

Sesja fotograficzna w studio nagrań Bunker w Nowym Jorku z Igmar Thomas’ Revive Big Band. – w skład którego wchodzi światowej klasy kadra muzyków. Na zdjęciu występują Igmar Thomas lider zespołu, trębacz, kompozytor, obecnie koncertuje, jako dyrektor muzyczny dla Lauryn Hill i Nas oraz Nicholas Payton amerykański trębacz i multiinstrumentalista, zdobywca nagrody Grammy. Obydwaj muzycy reprezentują światową klasę jazzmanów, występują na największych scenach NY.

w składzie:

Raydar Ellis -MC/DJ

John Davis – Drums

Boom Bishop – Bass

James Francies- Piano

Mark Whitfield – Guitar

Philip Dizack- Trumpet

James Cage- Trumpet

Jumaane Smith – Lead Trumpet

Andrew Gould – Alto Sax

Myron Walden – Tenor Sax

Brent Birckhead- Alto Sax

Brian Landrus – Bari Sax

Matt McDonald – Trombone

Frank Lacy – Trombone

Jerrick Matthews – Trombone

James Rogers – Bass Bone

special guest: Nicholas Payton

Udostępnij post

pl_PLPL