Zadzwoń do nas: +48 502 579 926
Wyślij nam email: biuro@awers-art.pl

Zdjęcia z duszą - osobowości w obiektywie Kasi Idźkowskiej cz.II

Galeria Awers-Art - Jon Batiste, fot. K.Idźkowska
Jon Batiste, fot. K.Idźkowska

Prezentowane w galerii Awers-Art fotografie są częścią długofalowego projektu That’s Jazz Babe – projekt ma na celu ukazać wkład artystów jazzowych w świat muzyki. Jak twierdzi artystka, sztuka w każdej formie to medium dialogu, które jest potężnym narzędziem – widać to wyraźnie w jej zdjęciach, które opowiadają nie tylko o jazzie, ale także o związanym z nim pozytywnym przesłaniu. Każde zdjęcie emanuje odczuwalnym ładunkiem emocjonalnym – warto poznać historie toczące się wokół prac – poniżej kolejna część historii.

Jon Batiste

Jazzman, który zrobił na mnie największe wrażenie. Jego nowoorleańska rodzina reprezentuje korzenie muzyczne od pokoleń, Jon grał od dziecka w rodzinnym big band. Człowiek orkiestra!  Instrumentalista, a przede wszystkim piansta z ciekawym wokalem. Posiada niesamowity temperament i haryzmę wypełniającą każdą przestrzeń po brzegi. Nie mogłam oderwać od niego wzroku, Pozytywna energia towarzyszyła mu 12 godzin bezmiennie podczas pracy w studio nagrań nad jego albumem. Gra śpiewa, tańczy z duża dawką poczucia humoru i niewyczerpanym pokładem energii! Bardzo utalentowany i znany muzyk na nowojorskim rynku. Gra w filmach hollywodzkich, reklamach i talk show. Niesamowity talent i wrażliwość, którą reprezentuje prowadzi go na szczyt

Galeria Awers-Art - Elio Villafranca
Elio Villafranca in Steinway, fot. K.Idźkowska

Elio Villafranca

Elio kompozytor, honorowy pianista Stainway urodzony w prowincji Pinar del Río na Kubie. Nominowany do Grammy Award w 2019 roku za najlepszy latynowski album jazzowy. Wielokrotnie nagradzany, wybitnie utalentowany artysta.  Jego muzyka jest pasjonująca i poruszająca, to zupełnie nowa transformacja dźwięków wywodzących się z jego kubańskich korzeni. Elio to inspirujący i wizjonerski muzyk.

Galeria Awers-Art - Hendrix
Hendrix, fot. K.Idźkowska

Freddie Hendrix

Światowej sławy trębacz, kompozytor i aranżer. Przez ostatnie kilka dziesięcioleci konsekwentnie pracował, aby osiągnąć swoją obecną pozycję w ścisłej czołówce muzyków jazzowych. Grał m.inm. z gwiazdą muzyki pop Alicią Keys. Freddie przenosi muzykę jazzową na inny poziom. Jest niesamowicie utalentowanym artystą. Nie bez kozery jest członkiem niemal wszystkich czołowych dużych zespołów w Nowym Jorku min. Christian McBride Jazz Orchestra. Freddie chwali się również występem w Białym Domu dla prezydenta Baracka Obamy. To bardzo życzliwy artysta, z poczuciem humoru. Uwielbiam go na scenie, jest niesamowitym wirtuozem, przyciąga uwagę swoją dostojnością. Miałam okazję poznać go na jednym z koncertów w Dizzy’s i od razu zwróciłam uwagę na jego przyjemny sposób bycia. Wspaniały nieziemsko utalentowany artysta, którego słucha się z nieukrywaną przyjemnością.

Zdjęcie wykonane w Dizzy’s Club w 2019 roku na koncercie Josh Lawrence.

Udostępnij post

pl_PLPL