Urodzona w 1977 roku artystka wizualna związana z Górnym Śląskiem i Warszawą. Ukończyła rzeźbę na wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych, gdzie w 2006 roku prowadziła Pracownię Gościnną. Studiowała także w Instytucie Sztuki w Opolu oraz na Uniwersytecie Warszawskim. Debiutowała w 2002 roku projektem “Reallaura”, który używając telefonii komórkowej, dowcipnie komentował zmiany zachodzące w społeczeństwie informacyjnym. Pawela zajmuje się instalacją, video-artem, tworzy obiekty, rzeźby, fotografie.
Laura Pawela nieustająco kwestionuje ukonstytuowane pojęcia. Za każdym razem prezentuje nową perspektywę, odmienne spojrzenie. Niezależnie od tego, czy dotyka tematu sztuki, społeczeństwa, śmierci, czy życia zawsze jest to niezwykle pobudzające, inspirujące, natychmiast wchodzące w dialog a nawet konflikt z odbiorcą. Kondycja osoby wykluczonej ze społeczeństwa zdaje się być źródłem jej sztuki, jednak nie jest to krytyka jakiegokolwiek systemu, ale manifest samotnika, afirmacja bycia odmieńcem i siły, jaką z takiej pozycji można czerpać.W różnorodnym bogactwie jej prac można odnaleźć fundamentalne pytania, które tak często pomijane są przez sztukę współczesną.
Laura Pawela, fot. Maciej Zienkiewicz - Awers-Art
2020:
2014:
2012:
2011:
2009:
2008:
2007:
2006:
2005:
2004:
2003:
2002:
– NFT dzieł artystki dostępne w sprzedaży – kontakt biuro@awers-art.pl
Kasia Idźkowska ukończyła Warszawską Szkołę Fotografii i Grafiki Projektowej. Porzuciła pracę w korporacjj, aby poświęcić się pasji fotograficznej. Przeniosła się do Nowego Jorku, gdzie rozpoczęła karierę fotografa pracując nad projektem "That's jazz, Babe", który uwieńczony był nagrodami i wystawami międzynarodowymi. Zdobyła wiele międzynarodowych konkursów, Laureatka Grand Prix World Jazz Photo w 2020 r. Pracowała dla międzynarodowych wydawców i wytwórni płytowych: Warner Music, Agora Music, JazzBoy, HighNote Record. Jej zdjęcia były publikowane na całym świecie, mi in. New York Times, Down Beat NY, Euro Jazz, redagowała dla gazety Jazz Press. Na swoim koncie ma wiele wystaw Fotgraficznych. Podróżniczka, odwiedziła większość krajów europejskich, podróżowała samotnie po Ameryce Środkowej, Meksyku, dalekiej Azji. Wyjątkowe światło i emocje przedstawione na jej zdjęciach definjują jej wyjątkowy styl, który wykrystalizowała przez lata. Interesuję się szczególnie fotografią portretową i dokumentalną.
– NFT dzieł artystki dostępne w sprzedaży – kontakt biuro@awers-art.pl
Urodzona w Gdańsku, tworzy mix mediów wizualnych na podstawie własnych grafik, fotografii, ilustracji, malarstwa,
projektów architektury. Uprawia pewnego rodzaju performance wizualno-emocjonalny.
Potrzeba eksperymentowania, poszukiwania, interdyscyplinarność, obraz, słowo, dźwięk, stanowią zintegrowane narzędzie
do tworzenia narracji, nastroju, świadomego kodowania i rozmowy z odbiorcą.
Studiowała Architekturę Wnętrz (SANS, ASP Gdańsk), Scenografię, Grafikę w Pracowni prof. Jacka Staniszewskiego
związana również z Wydziałem Malarstwa - Pracownią prof. Marka Modela.
Od kilku miesięcy tworzy cykl prac, łączący dotychczasowe doświadczenia twórcze, zacierając granice pomiędzy malarstwem
i fotografią. Połączenie wrażliwości malarskiej z technologią cyfrową. Prace - zawieszone pomiędzy światami, jednak najbliżej
im do fotografii abstrakcyjnej, postfotografii, fragmentów nie-rzeczywistości.
Mieszka w Gdańsku.
Wystawy:
- Współpraca z Alternatywną Pracownią Kultury, ilustracje do artystycznego miesięcznika Dom Wariatów - 2018-nadal
- Współpraca z Wydawnictwem Academicon, ilustracje do magazynu Filozofuj, 2020
- Publikacja surrealistycznych tekstów na Portalu Literackim (pod pseudonimem)
- Współpraca przy realizacji muralu PKM Strzyża, Gdańsk, 2019
- Organizacja akcji Czysta Górka wraz z opracowaniem oprawy graficznej w ramach projektu Gdański Fundusz Sąsiedzki, Biskupia Górka, Gdańsk, 2019
- Obrazy w kolekcji Museum of Contemporary Art ARTPLU w Chinach, 2020-nadal
- Stypendium Kulturalne Miasta Gdańska, projekt interdyscyplinarny „NORWID Wizualnie 200 lat później”, Gdańsk, 2021.
Gaspard de la nuit – praca inspirowana muzycznym arcydziełem Ravela oraz poematem prozą francuskiego poety Aloysiusa Bertranda, pełnego niewytłumaczalnych zjawisk z pogranicza snu i jawy, „fantazji w stylu Rembrandta i Callota” (jak głosi podtytuł Gasparda).
– NFT dzieł artystki dostępne w sprzedaży – kontakt biuro@awers-art.pl
Mirela Bukała urodziła się w 1992r w Ozimku. Dyplom magisterski obroniła w Instytucie Sztuki Uniwersytetu Opolskiego w 2016 roku w pracowni malarstwa. Tematy wykorzystane w twórczości nawiązują do relacji międzyludzkich, problemów życia doczesnego i niepokojów dotyczących zarówno społeczeństwa jak i pojedynczych jednostek. Jest laureatką stypendium Achima Gabora dla najlepszego studenta Instytutu Sztuki w Opolu, drugiego miejsca w ogólnopolskim konkursie na Ilustrację do tekstu piosenek Jeremiego Przybory i nagród specjalnych w konkursach Cztery Pory Karykatury i XXII Międzynarodowego Konkursu na Rysunek Satyryczny „Plastik”. Wzięła udział w wielu wystawach o zakresie ogólnopolskim (m.in.„Promocje 2016” w Legnicy, „Ulica Themersonów” w Płocku, „Z Inspiracji twórczością Zdzisława Beksińskiego” w Częstochowie, „Cztery Pory Karykatury” w Warszawie) i międzynarodowym (m.in. „On the Road” i „World Humour Award” we Włoszech i „Lipstick, Pencil and PMS” w Brazylii). W 2015 roku uczestniczyła w Międzynarodowych warsztatach kreatywnych w Trier i w rezydencji artystycznej „Art Ladies Project” w Berlinie.
– NFT dzieł artystki dostępne w sprzedaży – kontakt biuro@awers-art.pl
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Polityka prywatności