Zadzwoń do nas: +48 502 579 926
Wyślij nam email: biuro@awers-art.pl

I Aukcja NFT w Awers-Art – Laura Pawela

Obraz NFT - Pierwsza Aukcja NFT - Pawela L., Can't go to real world, 2002
Pawela L., Can't go to real world, 2002

Tokenizacja dzieł jest obecnie jednym z najbardziej emocjonujących tematów na rynku sztuki, aukcje NFT wzbudzają kontrowersje, jednak inwestorzy i specjaliści nie mają wątpliwości – jest to kierunek, w którym warto spoglądać. Liczne instytucje zajmujące się promocją i sprzedażą dzieł sztuki potwierdzają, że mają w planach iść w tę stronę. Awers-Art powstał właśnie z konieczności spojrzenia w innym kierunku – jest odpowiedzią na potrzebę połączenia rzeczywistości ze światem cyfrowym. Każda z aukcji ma mieć znaczenie, ma sama w sobie być pewną formą przekazu mającą na celu propagować rozwój tej dziedziny – wybór dzieła do pierwszej aukcji NFT nie był zatem prosty.

Dlaczego Laura Pawela? Obraz NFT, a rzeczywistość

Laura Pawela w swojej twórczości jest bardzo wszechstronna, a mimo to przy szerokim zakresie zainteresowań technicznych od początku swojej kariery prezentuje konsekwentne działania – jej prace nigdy nie pozostają bez przekazu. Obraz NFT, który został wybrany do pierwszej aukcji w Awers-Art jest cyfrową wersją dzieła, które w sposób jednoznaczny porusza kwestię przyszłości człowieka i świata wirtualnego. Choć dzisiaj powszechna cyfryzacja nikogo nie dziwi, artystka pytania te zadawała dwadzieścia lat temu, kiedy nie było jeszcze mowy o smartfonach, a kawiarenki internetowe cieszyły się rosnącą popularnością.

Młode pokolenie reaguje śmiechem na opowieści o wrzucaniu monet, aby skorzystać z komputera przez kilkadziesiąt minut, sama świadomość, że komputer w domu stanowił coś nietypowego budzi zdziwienie młodych. Jednak z perspektywy twórcy w tamtym czasie dostęp do Internetu, możliwości jakie dawały komputery – było to coś nietypowego, wzbudzającego zarówno ciekawość, jak i niepokój. To właśnie ten niepokój widzimy w pracach Paweli z tamtego czasu, realne emocje przeniesione w formie wizualnej do świata wirtualnego – obecnie temat ten wydaje się być jeszcze bardziej aktualny. Obraz NFT Can’t go to real world Paweli doskonale oddaje ducha dzisiejszych czasów, pokazuje fuzję świata rzeczywistego z cyfrowym – skłania do refleksji – to wszystko sprawia, że jest dziełem wyjątkowym, aktualnym mimo tak dużego skoku rozwojowego w stosunku do czasu, w którym powstał.

Obraz NFT - Pierwsza Aukcja NFT W Awers-Art - Laura Pawela
Pawela L., Tu nie ma miejsca na sztukę, 2002

Sztuka cyfrowa – czy dzieła NFT są krokiem w przyszłość?

Jak wszystko co nowe NFT wzbudza zainteresowanie, ale i niepokój odbiorców. Warto zagłębić się w tematykę sztuki cyfrowej, aby rozwiać wszelkie wątpliwości i w sposób świadomy dostrzec, jak wielki potencjał mają dzieła NFT. Dotychczasowy rozwój technologiczny przyniósł nie tylko korzyści, niepokoje z nim związane nie zmieniły się w stosunku do tych z przeszłości – zostały zwyczajnie zastąpione przez inne. Awers-Art jest miejscem, w którym z przyjemnością rozwiejemy wszelkie wątpliwości związane z powstawaniem dzieł NFT wykazując ogromne znaczenie sztuki cyfrowej dla przyszłości.

Obraz NFT - Pierwsza Aukcja NFT W Awers-Art - Laura Pawela
Pawela L., Natural View, 2006

Udostępnij post

pl_PLPL