Zadzwoń do nas: +48 502 579 926
Wyślij nam email: biuro@awers-art.pl

Aukcje NFT – Sztuka cyfrowa – Token NFT

Co to jest NFT?

NFT to skrót od angielskiej nazwy non-fungible token, co oznacza, że każdy pojedynczy token NFT ma swoją własną, unikalną wartość lub tożsamość. Ponieważ jest to cyfrowy token dla jednego dzieła sztuki, nie jest możliwe, aby dwa tokeny były identyczne lub wymienne.

Czym są aukcje NFT?

Polskie aukcje sztuki wkraczają w świat blockchain i kryptowalut – 15 lutego odbędzie się również aukcja NFT prowadzona przez Awers-Art.pl. W tym celu Awers-Art stworzył swój własny rynek wtórny dla tokenów, zwany Aukcjami NFT.

Celem jest ominięcie tego, co wielu uważa za brak płynności w dotychczasowych aukcjach sztuki – dodatkowo nabywcy otrzymają oficjalny certyfikat zakupu.

Nowością jest to, że każdy token NFT ma swoją własną wartość, która odzwierciedla popyt na dzieła reprezentowane przez tę formę – nie można stworzyć dwóch identycznych monet.

Co to takiego token NFT?

Tokeny NFT to wizualne formy kryptograficzne, które służą zapewnieniu artystom środków finansowych na ich prace lub zapewnieniu ich finansowania po przejściu do produkcja. Każdy może stworzyć token NFT dla dowolnego dobra – od domu po ulubiony rysunek.

Co oznaczają Aukcje NFT?

Aukcje NFT umożliwiają kupno i sprzedaż tokenów NFT bezpośrednio od artysty. Technologia blockchain gwarantuje bezpieczne i przejrzyste transakcje.

Co to jest portfel na kryptowaluty?

Portfel kryptowalutowy to medium do przechowywania Twojej waluty cyfrowej, takiej jak tokeny NFT. Portfel zapewnia Ci środki do wysyłania i otrzymywania Twoich funduszy lub innych kryptowalut (takich jak Bitcoin czy Ethereum).

Gdzie mogę zobaczyć, zweryfikować NFT?

Tokeny NFT mogą być w każdej chwili przeglądane, weryfikowane i pobierane za pomocą śledzenia transakcji. Właściciel NFT ma pełną kontrolę nad historią transakcji, która jest bezpośrednio potwierdzona przez blockchain.

Czy mogę skopiować czyjeś NFT?

Nie, Tokeny NFT są unikalne i zaszyfrowane. Nikt nie może ich skopiować, ponieważ jakakolwiek duplikacja danych spowodowałaby ich unieważnienie.

Co mogę zrobić z NFT?

Możesz kupić, sprzedać, podarować, wynająć lub handlować tokenami NFT. Są one również obsługiwane przez giełdy, które umożliwiają ich wymianę na inne waluty cyfrowe. W NFT można inwestować, ponieważ ich wartość może rosnąć.

pl_PLPL